استقبال از کاروان 20 نفری شهدا در اصفهان

[ad_1]

صراط: این روزها بوی عطر گل‌های محمدی فضای استان اصفهان را پر کرده است، شهدای
دفاع مقدس پس از ۳۰ سال چشم انتظاری خانواده‌هایشان، به زادگاه خود
بازگشتند و مورد استقبال باشکوه و بی‌نظیر همشهریانشان قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ثریا قنبری نوشت: ستاد مردمی فعالان فرهنگی برای استقبال از شهدای دفاع مقدس اصفهان از روزها پیش برنامه‌ریزی کرده و در خیابان‌های شهر اصفهان با افزوده شدن مردم عادی به آنها به استقبال شهدایی رفتند که پس از سه دهه خبر بازگشتشان اشک شوق و بغض را به همراه داشت، مردم از سراسر استان اصفهان به استقبال آنها شتافتند و واقعه‌ای را رقم زدند که کمتر از حماسه نبوده است.

قافله‌ای در راه است

کاروان استقبال از شهدای دفاع مقدس با شعار “یاران شتاب کنید، گویند قافله در راه است” در خیابان‌های شهر و مکان‌های از پیش تعیین شده توسط ستاد به راه افتاده و با اجرای برنامه‌هایی همچون سرودهای مذهبی مردم اصفهان را به استقبال باشکوه‌تر دعوت کردند.

کاروان 20 نفره شهدای دفاع مقدس

مراسم استقبال از شهدای دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. شهر اصفهان دیروز و امروز میزبان شهدا است. کاروان 20 نفره شهدای اصفهان بعد از گذر از شهرهای مختلف استان به شهر اصفهان رسید و مراسم تشییع این شهدا در اصفهان برگزار شد.  به همین سبب ستادی متشکل از فعالان فرهنگی و مردمی اصفهان برای استقبال باشکوه‌تر از شهدا تشکیل شد. در این ستاد استقبال مردمی که متشکل از فعالان و مجموعه‌های فرهنگی مردمی مختلف استان اصفهان است، تلاش شد تا از تمام ظرفیت‌های فکری، هنری و فرهنگی مردمی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم تشییع و ماندگاری این رویداد بزرگ استفاده شود.

برگزاری مسابقه‌های مردمی و ایستگاه صلواتی

در پی ورود شهدای دفاع مقدس به اصفهان ستاد استقبال مردمی به برگزاری برنامه‌هایی همچون مسابقه عکس و فیلم، توزیع پوستر، نصب غرفه و ایستگاه صلواتی در مناطق مختلف شهری را در دستور کار خود قرار داده است.  در همین زمینه تا کنون 15 غرفه در میدان‌های اصلی شهر راه‌انداری شده و حدود 7000  دعوت‌نامه به مردم از طریق این غرفه‌ها برای دعوت به حضور در تشییع شهدا داده شده است.

برای 500 نفر از خانواده‌های شهدا و جانبازان شهر نیز این دعوت‌نامه ارسال شد. این ستاد مردمی به منظور ثبت و ضبط بهتر این رویداد تاریخی  اقدام به فراخوان مسابقه عکس و فیلم کرد که اطلاعات کامل این فراخوان در کانال چشم انتظار chashmentezar_313 @ قابل مشاهده است.

اجرای گروه سرود در نقاط پرتردد شهر اصفهان

از جمله دیگر برنامه‌های هنری این ستاد استقبال می‌توان به برگزاری گروه‌های سرود مردمی در نقاط پرتردد شهر اشاره کرد. بنا به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا قبل از مراسم تشییع حدود 12 اجرا در سطح شهر اصفهان برگزار شد. علاوه بر این در محل استقرار غرفه‌های مردمی شهر گروه مارش و دمام در 6 نوبت به اجرای میدانی پرداختند.

در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای استقبال از شهدای دفاع مقدس اصفهان نیز تا کنون اقدامات بسیاری صورت گرفته که می‌توان به طراحی پوسترهای مختلف و ارسال پیامک و پخش مطالب مرتبط در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

نصب حجله در محله‌های شهدای شناسایی شده

این ستاد برای فضاسازی و تکریم شهدای تشییع شده برای 6 نفر از شهیدان شناسایی شده اصفهانی اقدام به نصب حجله در محله‌های آنان کرده است. مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس از ساعت 17 امروز از فلکه احمدآباد به سمت گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

مکان استقرار غرفه‌های استقابل از شهدای دفاع مقدس

شهر اصفهان در مکان‌های چهارراه پروین، فلکه احمدآباد، چهارراه نورباران، پل بزرگمهر، پل خواجو، میدان انقلاب، دروازه دولت، فلکه شهدا، سه راه حکیم نظامی و چهارراه آذر غرفه‌های استقبال از شهدا برپا کرد که با برنامه‌های اجرا شده توسط مسئولان غرفه مورد استقبال بسیار مردم این شهر قرار گرفت.

در این غرفه‌ها علاوه بر پذیرایی، پوستر دعوت‌نامه‌های مراسم استقبال از شهدا و شاخه  گل توزیع شد، گروه سرود طاها نیز  به اجرای برنامه پرداخت.

پایان انتظار، تشییع شهدای دفاع مقدس در گلستان شهدای اصفهان

امروز 20 شهید دوران دفاع مقدس پس از استقبال گسترده مردم استان اصفهان و با همراهی کاروان‌ها پس از وداعی طولانی همراه با بغض و اشک و پس از 30 سال چشم انتظاری خانواده‌ها و مردم در گلستان شهدای این شهر آرمیدند و شهدای شهرستان‌ها نیز پس از انجام مراسم استقبال به شهرهای خود منتقل شده تا در میان خانواده و همشهریان خود آرام بگیرند.

امروز پایان 30 سال چشم انتظاری است، 30 سال اشک خون ریختن مادری که نمی‌دانست شاید برای دیدن فرزندش عمرش به این دنیا باشد، امروز شهدایی که سه دهه از آنها بی‌خبر بودیم و شاید گمان می‌کردیم روزی خبری از آنها برسد به خاک وطن بازگشتند و در گلستان شهدا به خاک سپرده شدند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *